Jaký vybrat překladač vět
Překladač mluveného slova do všech jazyků

5 věcí, které byste měli vědět před zakoupením elektronického překladače

Nenápadně vyhlížející zařízení, kterým je elektronický překladač řeči, nám může v některých případech usnadnit život. Jedete do zahraničí a neznáte cizí jazyk? Máte obchodní schůzku v cizím jazyce? Toto chytré zařízení Vám umožní zachovat klid v každé situaci. Samozřejmě za předpokladu, že Váš překladač mluveného slova bude dobře plnit svou funkci. Poradíme Vám, na co si dát při koupi pozor, aby byl překladač frází užitečný a funkční.

1. PŘÍLIŠ NÍZKÁ CENA

Jak nejefektivněji přeložit text

Nízká cena nemusí vždy znamenat nízkou kvalitu, nicméně často se tak děje. Pokud se Vám cena zdá podezřele nízká, zkontrolujte důkladně ostatní parametry výrobku. Věnujte pozornost možnosti vrácení zboží, záruce, přítomnosti SIM karty s přístupem na internet (nutné pro fungování překladače řeči), nebo počtu jazyků a možnosti obousměrného překladu. Pokud potřebujete zařízení k překládání rozhovorů v oblasti pokročilého práva nebo medicíny - ujistěte se, že překladač bude také schopen překládat odbornou slovní zásobu.

Vysoká cena za zaslání, clo a dlouhá doba dodání v internetovém obchodě mohou také znamenat to, že Vám bude zařízení zasláno z Číny. V tomto případě se vyplatí přesně spočítat, zda nákup levnějšího zařízení se skutečně vyplatí.

2. PŘÍSTUP K INTERNETU

Potřebuje překladač frází přístup k internetu

Nákup překladače může být pouze začátkem nákladů spojených s jeho používáním. Při výběru zařízení zkontrolujte, zda má vestavěnou SIM kartu s přístupem na internet a funguje dodatečných poplatků. Umožní Vám to pohodlně komunikovat v libovolné zemi bez obav týkajících se poplatků spojených s roamingem. Nebudete se muset také starat o dobíjení kreditu a o hledání přístupu k síti WiFi. Pokud překladač nabízí překlad v režimu offline - berte na vědomí, že tato funkce bude fungovat pouze při překladu velmi jednoduchých vět a navíc překlady budou nepřesné. Nevyužijete tak plný potenciál překladače.

3. TYP SOFTWARU

Jaký používá software překladač mluveného slova

Podobně jako u notebooků nebo telefonů, je operační systém srdce a mozek překladače. Nejlepší je vybrat takové zařízení, které bude připraveno k použití ihned po vybalení z krabice - bez nutnosti konfigurace a připojení k internetu, natož instalace dalších aplikací do Vašeho telefonu. Bohužel některé překladače mluveného slova nejsou soběstačná zařízení a vyžadují ovládání přes mobilní telefon, co je omezuje do role mobilních hands - free. V takovém případě se jedná o klamání zákazníka, protože zde platí za nefunkční zařízení.

4. ZEMĚ VÝROBY

Přeložit text kdekoliv na světě

Před nákupem si důkladně zjistěte sídlo firmy, kontaktní a prodejní místa a zdali zákaznická podpora je v českém jazyce. Má daná společnost internetové stránky, na kterých jsou přesně uvedeny prodejní a kontaktní místa? Je zákaznická podpora ve Vašem rodném jazyce případně v anglickém jazyce? Je uvedená země výroby zařízení? Pokud takové ověření proběhne úspěšně, není čeho se obávat. Vyhněte se však nakupování v internetových obchodech, kde se prodej provádí pouze online, jako země výroby je uvedená málo komu známá vzdálená země a zákaznická podpora je pouze v exotickém jazyce, který neznáte.

5. NÁZORY A RECENZE PŘEKLADAČŮ MLUVENÉHO SLOVA

Jaký software má překladač frází

Když budete hledat pro Vás ideální překladač, podívejte se na diskuzní fóra, přečtěte si recenze o produktu a firmě, která překladač prodává, zeptejte se známých jaký překladač používají a jak jsou s ním spokojení. Společnost s dobrou pověstí, která se těší uznáním velkého počtu uživatelů, s větší pravděpodobností Vám prodá produkt, se kterým budete ve výsledku spokojeni, než nikomu neznámý internetový obchod. Čtení recenzí má ještě jednu nespornou výhodu - mohou Vám dát informace o těch aspektech, o kterých jste ani neuvažovali, že by mohly být důležité, jako např. kvalita krytu.

Výběr dobrého elektronického překladače frází není snadný úkol - existuje mnoho funkcí a vlastností, kterým bychom měli věnovat pozornost, a ne každý z nás je odborníkem na elektroniku. Naštěstí nám v dnešní době těžká nákupní rozhodnutí pomůže vyřešit internet - tak vzhůru do toho!