Jaký vybrat překladač vět
Záběr na panorama Dubaje s pouští v popředí.

Proč navštívit Dubaj? GITEX 2021 a další novinky

V Dubaji se toho v poslední době děje opravdu hodně, včetně jednoho z největších a nejvýznamnějších technologických veletrhů na světě s názvem GITEX. Nicméně Dubaj je obecně horké město – nejen co se počasí týče. Přitahuje řadu turistů z celého světa, kteří chtějí zažít vzrušení ze slavných safari jízd spolu s možností dostat se na nejvyšší budovu světa Burj Khalifa. Toto město je také atraktivní destinací pro obchodníky a investory, a protože je skutečně mezinárodním městem, zve k sobě lidi z celého světa.

Dá se s jistotou říci, že cesta do Dubaje se kvalifikuje jako neopakovatelný zážitek nebo něco, co rozhodně stojí za to zařadit do vašeho seznamu cest. Kromě toho všeho se v tomto městě Spojených arabských emirátů koná řada atraktivních akcí zaměřených například na nové technologie, umělecké počiny nebo řešení největších světových výzev a problémů. V tomto příspěvku se ponoříme hlouběji do tohoto tématu a zaměříme se na GITEX 2021 a EXPO 2020 v Dubaji.

GITEX 2021 — co je nového

GITEX je každoroční veletrh, který přitahuje řadu inovativních společností z celého světa. Kromě toho také vítá různé vládní subjekty a odborníky. GITEX 2021 je proto skvělou příležitostí pro inovativní nápady a řešení, jak upoutat pozornost investorů a v důsledku toho získat pozornost, kterou si zaslouží.

V roce 2021 se konaly výstavy velkých hráčů, jako je Red Hat, malé startupy ze Silicon Valley a další společnosti, z nichž všechny měly něco přesvědčivého ukázat. Letošní ročník GITEXu trval téměř týden (od 17. do 21. října) a lze jej považovat za velmi úspěšný.

Špičková překládací zařízení na GITEXu

Jednou z nejzajímavějších společností prezentujících se na veletrzích byla Vasco Electronics, organizace specializující se na výrobu a distribuci kapesních překladačů. Jejich produkty umožňují uživatelům porozumět více než 70 jazykům a poskytují jim bezplatný neomezený a doživotní internet v až 200 zemích – včetně Spojených arabských emirátů, kde jsou náklady na používání internetu velmi vysoké, zvláště pokud jste plánujete komunikovat s aplikací pro chytré telefony, která vyžaduje Wi-Fi nebo vaše vlastní data.

Vasco Mini 2 a Vasco Translator M3 se liší od ostatních kapesních překladačů, protože poskytují bezplatný doživotní internet bez omezení. Jiná zařízení omezují SIM kartu, takže po dosažení tohoto limitu je nutné za data opětovně platit. V tom případě se takový kapesní překladač vět jeví jako velmi rozumné řešení.

GITEX 2021 a EXPO 2020

Kromě GITEX 2021 mohou turisté navštívit další pulzující a zajímavou akci — EXPO 2020. Jde o setkání 192 výstavních pavilonů vyrobených zeměmi z celého světa. Každý pavilon představuje uměleckým a fascinujícím způsobem kulturu a vizi rozvoje příslušné země. EXPO 2020 je také navrženo tak, aby poskytlo prostor pro diskusi o nejdůležitějších světových problémech a výzvách. Mezi nejatraktivnější expozice patří například Rainforest in the Desert ze Singapuru nebo Poem Pavilion, budova inspirovaná zesnulým britským vědcem Stephenem Hawkingem, která zastupuje Spojené království.

Záběr na ohňostroj na EXPO 2020 Dubaj

Kapesní překladač na EXPO 2020 v Dubai

Veletrh EXPO 2020 začal 1. října, takže se konal ve stejnou dobu jako obdobná akce GITEX. Jeho poslání „propojit mysli“ bylo splněno, když jedna ze společností z technologického veletrhu vybavila polský výstavní pavilon svými překladači vět– mluvíme samozřejmě o společnosti Vasco Electronics.

Tato zařízení zajišťující překlady z více než 70 jazyků. Překladače výrazně pomohly členům polského teamu, protože museli komunikovat s lidmi z celého světa a je vysoce nepravděpodobné, že by se bez překladačů domluvili.

Proč stojí za to navštívit Dubaj?

Dubaj je rychle se rozvíjející město, které přitahuje velké množství různých obchodních profesionálů, investorů a inovátorů. Je to ale i skvělá destinace, pokud si chcete odpočinout, relaxovat a zapomenout na práci o prázdninách, ale také když se chcete inspirovat a znovu objevit sami sebe. Dubaj je skutečně mezinárodní místo, kde se může setkávat a mluvit spolu s lidmi z celého světa. Takže bez ohledu na cíl vaší cesty nezapomeňte na kapesní překladač. Aplikace pro chytré telefony mohou generovat mnohem vyšší náklady, zejména proto, že internet v Dubaji je velmi drahý.

Zde je rozhodně lepší mít překládací zařízení, které má vestavěnou SIM kartu s bezplatným internetem. A absolutně nejlepší je mít kapesní překladač vět, který nabízí neomezený a doživotní přístup k internetu. Takové překladače jako jsou: Vasco Translator M3 a Vasco Mini 2.