Články

Jaký vybrat překladač vět
Mobilní překladač nebo překládací aplikace: co je lepší?

Mobilní překladač nebo překládací aplikace: co je lepší?

Vícejazyčná komunikace hraje v moderním světě důležitou roli. Nyní je stále významnější díky technickému pokroku, snadnému cestování a nutnosti pracovat v zahraničí nebo s zahraničními partnery..

Více >>

Záběr na panorama Dubaje s pouští v popředí.

Proč navštívit Dubaj? GITEX 2021 a další novinky

V Dubaji se toho v poslední době děje opravdu hodně, včetně jednoho z největších a nejvýznamnějších technologických veletrhů na světě s názvem GITEX. Nicméně Dubaj je obecně horké město – nejen co se počasí týče. Přitahuje řadu turistů z celého světa, kteří chtějí zažít vzrušení ze slavných safari jízd spolu s možností dostat se na nejvyšší budovu světa Burj Khalifa. Toto město je také atraktivní destinací pro obchodníky a investory, a protože je skutečně mezinárodním městem, zve k sobě lidi z celého světa.

Dá se s jistotou říci, že cesta do Dubaje se kvalifikuje jako neopakovatelný zážitek nebo něco, co rozhodně stojí za to zařadit do vašeho seznamu cest. Kromě toho všeho se v tomto městě Spojených arabských emirátů koná řada atraktivních akcí zaměřených například na nové technologie, umělecké počiny nebo řešení největších světových výzev a problémů. V tomto příspěvku se ponoříme hlouběji do tohoto tématu a zaměříme se na GITEX 2021 a EXPO 2020 v Dubaji.

Více >>

Překladač mluveného slova do všech jazyků

5 věcí, které byste měli vědět před zakoupením elektronického překladače

Nenápadně vyhlížející zařízení, kterým je elektronický překladač řeči, nám může v některých případech usnadnit život. Jedete do zahraničí a neznáte cizí jazyk? Máte obchodní schůzku v cizím jazyce? Toto chytré zařízení Vám umožní zachovat klid v každé situaci. Samozřejmě za předpokladu, že Váš překladač bude dobře plnit svou funkci Poradíme Vám, na co si dát při koupi pozor, aby byl překladač užitečný a funkční.

Více >>

Souhrn roku 2019 ohledně trhu s elektronickými překladači

Souhrn roku 2019 ohledně trhu s elektronickými překladači

Rok 2019 byl pro překladače dobrým rokem, ale vývoj nových zařízení byl pozastaven, protože se celý svět zastavil. Už jsme i přemýšleli, co vám napíšeme v příštím roce. Zde zůstáváme i nadále optimističtí.

Více >>

Trh s elektronickými překladači se stále rozvíjí

Branže elektronických překladačů v současné době prochází velmi dynamickým rozvojem. Na trhu sledujeme velké množství zařízení nabízejících překlady v reálném čase. Rozlišuje jednotlivé překladače pouze cena?

Více >>

Elektronický překladač - nepostradatelný v každém cestovatelském batohu

Elektronický překladač - nepostradatelný v každém cestovatelském batohu

Moderní technologie v posledních letech učinily komunikaci a cestování o mnoho jednoduššími. V dnešní době díky letadlům urazíme tisíce kilometrů během několika hodin. Díky internetu jsme schopni získat veškeré informace o nejvzdálenějších místech a velmi rychlé připojení nám umožňuje udržovat stálý kontakt s nejbližšími dokonce i na druhé straně světa.

Více >>

Elektronické překladače - ideální tip na dárek

Znovu budete nakupovat dárky na poslední chvíli?

A znovu ze stresu a pod vlivem nervů a spěchu vyberete ponožky/kravaty nebo k ničemu se nehodící sadu hrníčků? Opět si pod zdvořilým úsměvem Vašich blízkých všimnete náznaku zklamání? A možná byste chtěli změnit tyto magické okamžiky ve chvíle, na které nezapomenete s nezapomenutelnými dárky? Podívejte se na naše tipy ještě dnes a předejděte Vašemu zklamání a zklamání ostatních toho jedinečného prosincového večera.

Více >>

Jak se prezentoval trh elektronických překladačů v roce 2016 – shrnutí

Rok 2016 můžeme považovat za období velkých loučení a také vítání. Bylo také několik reedic a návratů. Byla také patrná tendence k odcházení od tradiční podoby na úkor inovací v oblasti hardwaru.

Rozloučení s Luxem a P900  

Více >>

ili - vyplatí se investovat do neexistujícího produktu?

Po celém světe trumfují všudypřítomné startupy. Čím jsou? Jak fungují? Jsou férové? Proč jejich rozjezd je tak populární a ziskový? Podívejme se dnes na tento fenomén blíže, na základě několika příkladů v oblasti elektronických překladačů. Musím konstatovat, že okázale předpovídaná premiéra na tento rok překládacích zařízení ili od Logbar a sluchátka The Pilot od firmy Waverly Labs, byly pro mě inspirací pro napsání nynějšího článku.

Více >>