Jaký vybrat překladač vět
Souhrn roku 2019 ohledně trhu s elektronickými překladači

Souhrn roku 2019 ohledně trhu s elektronickými překladači

Rok 2019 byl pro překladače dobrým rokem, ale vývoj nových zařízení byl pozastaven, protože se celý svět zastavil. Už jsme i přemýšleli, co vám napíšeme v příštím roce. Zde zůstáváme i nadále optimističtí.

 

Tento rok byl dobrý ale …

Rok 2019 začal dlouho očekávanou premiérou nového překladače od společnosti Vasco Electronics. Výrobce Vasco Mini 2 je světovým lídrem mezi elektronickými překladateli. Prohlédli jsme si všechny kampaně a zjistili jsme, že výše uvedená skutečnost je v reklamách výrobce podtržena a zdůrazněna. Jsme velmi rádi, že zařízení tak vysoce hodnocené zákazníky z celého světa pochází z Evropy.

Společnost Vasco Electronics jako jediný výrobce na světě dává svým zákazníkům do rukou zařízení, které je zcela připravené k použití bez dalších dodatečných nákladů nebo předplatného. Co to v praxi znamená? Zakoupením hlasového překladače Vasco Mini 2 můžete zdarma překládat a mluvit ve více než 50 jazycích ve 150 zemích.

Překladač Vasco Mini 2 má vestavěnou SIM kartu s bezplatným a neomezeným internetem pro překlady bez jakýchkoliv omezení. Kartu není třeba nijak dobíjet nebo obnovovat na měsíc, rok nebo jakékoliv jiné období a nejsou zde žádné dodatečné nebo ukryté náklady. To je veliké překvapení, protože jiní konkurenční výrobci požadují dodatečné platby za další použití, a nejsou to malé částky, jako v případě značky Poketalk a mnoho jiných.

Hlasový překladač Vasco Mini 2 je připraven k použití ihned po zapnutí. Funguje zcela nezávisle, nemusíte se připojovat k smartphonu ani stahovat jakoukoliv mobilní aplikaci. V únoru letošního roku získalo zařízení Vasco Mini 2 prestižní ocenění GLOMO 2020 award. V současné době je to naše číslo jedna! Zajímalo by nás, čím nás společnost Vasco Electronics překvapí v roce 2020?

Vasco Mini

 

V jednom z obchodů v Las Vegas jsme objevili nový, dosud neznámý překladač Jarvisen, který je vybaven velmi bohatou specializovanou slovní zásobou a překvapuje i kvalitou překladů. Nepochybně toto zařízení stojí za pozornost. Překážkou používání tohoto překladače je bohužel jeho vysoká cena 499 $. Také nám zde chybí spotřebitelské recenze a zpětná vazba, což může být znepokojivé. Určitě se ještě podíváme na tohoto výrobce.

V roce 2019 jsme se také potkali s překladačem Dosmono T2. Překladač byl zajímavý díky dostupnosti až 72 jazyků. Chcete-li ji však použít, musíte použít SIM kartu, která vám umožní připojení k internetu, což způsobuje dodatečné náklady na používání a stahování dat.

Také zde máme již zařízení, jako jsou Pocketalk nebo Langogo, jak bylo uvedeno výše. Oba však vyžadují dobití SIM karet nebo zakoupení předplatného, ​​což generuje další náklady na používání. Tyto společnosti se snaží tuto překážku nějak překonat a nabízejí startovací internetový balíček na rok nebo 2 roky, ale poté musíte bohužel přijmout skutečnost, že zařízení přestane fungovat a budete nuceni investovat do dalšího předplatného balíčků dat.

Travis Translator

 

Travis Translator to je další překládací zařízení, které vám může pomoci s překlady při cestování, konverzací nebo studování. Stejně jako Dosmono, Pocketalk, Langogo nebo Jarvisen však opět vyžaduje nákup SIM karty a náklady na používání jsou pro tento cestovní překladač velmi vysoké. Travis šel o krok dále a založil nadaci, jejímž mottem není pouze překonávání jazykových bariér, ale hlavně lidská potřeba být pochopeným a vyslyšeným. Každé zakoupené zařízení poskytuje této nadaci 2,5 $, které se investuje do procesu digitalizace menšinových jazyků, a elektronických slovníků, tak aby se v budoucnu mohl každý domluvit s každým. Blahopřejeme k zajímavé iniciativě. Toto téma budeme také pozorně sledovat.

Výrobci po celém světě se stále snaží vytvořit něco, na co čeká celý svět - překladač v podobě telefonu, který by fungoval rychle a nezávisle, jako ve filmu Star Trek (pamatujete?) kde byla tato slavná scéna s komunikací bez bariér. Pravděpodobně to byla inspirace k vytvoření překladačů “sluchátek”.

Prvním takovým překladačem je PILOT uvedený na trh v roce 2018. Po jeho premiéře zákazníci poslali do Googlu mnoho dotazů ohledně samotného překládacího sluchátka. PILOT však nechal zákazníky v mnoha případech bez odpovědi, a ukázalo se, že to není úplná odpověď na potřeby trhu a hlavně na potřeby zákazníků. Překladač funguje až po instalaci překladové aplikace a sluchátko je pouze doplňkovým prvkem.

Krátce po PILOTU se objevil překladač WT2 Plus, který pracoval podobně jako PILOT, pomocí Bluetooth sluchátka. V tomto případě je to o něco účinnější (oba jsme testovali) a zde jeden smartphone stačil pro komunikaci, a ne jako v případě PILOTu - dva zařízení. Tento překladač si však také nezískává nijak na popularitě, protože vyžaduje stažení překladové aplikace do mobilu. Samotná komunikace bohužel také nevypadá dobře, tak jak bychom si přáli.

Netrpělivě čekáme, až výrobci vyrobí diskrétní sluchátko, které nevyžaduje připojení k žádnému zařízení a bude překládat v reálném čase. Fantazie? Myslíme si, že se to stane. S takhle rychle postupujícím vývojem technologií doufáme, že to bude již brzy.

Vasco Mini

 

Konec roku byl velice nervózní ...

V září zaplavila internet vlna reklam a bannerů s „překladačem“ Muam Enence. Na tuto situaci jsme reagovali v našem článku, ve kterém navrhujeme, který a jaký překladač zvolit tak aby nám sloužil bez problémů. Přečtěte si toto:

https://zebricek-prekladacu.cz/clanky/veci-ktere-byste-meli-vedet-pred-zakoupenim-prekladace.

Smark

 

Od zákazníků jsme obdrželi dotazy, proč zařízení Muama ENENCE není zahrnuto do žebříčku a jaký je názor našeho týmu. Odpověď najdete níže:

Muama Enence není překladačem, a proto jsme to nezařadili a nijak nehodnotili. Je to hands-free sada pro aplikaci. Při pohledu na odezvu na internetu jsme narazili na velké množství negativních názorů, které ukazují, že zákazníci tento produkt buď neobdrželi nebo že vrácení nebylo vzato v potaz a zákazníci také neobdrželi peníze po vrácení zboží.

Chceme být korektní, a níže naleznete odkazy, kde najdete všechny informace o podvodu, kterým se zabýváme zde. Jde zde nejenom o důvěru, ale především o peníze, které již nedostanete nikdy zpět. Všimli jsme si, že stejné zařízení je v poslední době inzerováno stejným výrobcem, ale pod jiným názvem: Nativo PRO, což potvrzuje skutečnost, že výrobce již nechce být spojován s výrobkem s takhle špatnou pověstí a mění jeho název a zároveň zatajil skutečnost, že je to stejné zařízení ale pod jiným jménem/názvem.

Evropské spotřebitelské centrum (EVC) dostává proti tomuto výrobci četné stížnosti. Je to popsáno v mnoha případech:

Další výrobci překladačů a největší obchod s překladači se také zmiňovali o agresivní kampani Muamových elektronických překladačů https://elektronicke-prekladace.com/.

https://elektronicke-prekladace.com/ jasně uvedli, že toto zařízení neprodávají a nikdy to neudělají. Rovněž požádali zákazníky, aby vrátili zařízení Muama tam, kde bylo zakoupeno, tj. od výrobce. Výrobci elektronických překladačů nám sdělil, že od listopadu zaznamenali mnoho telefonních hovorů a e-mailů ohledně žádosti o pomoc v procesu stížnosti vůči značce Muama, ale protože nejsou prodejcem těchto zařízení nejsou zákazníkům schopni nijak pomoci.

Travis Translator, publikoval článek upozorňující tohoto výrobce Muama Enence.

Oba výrobci Vasco Electronics, Travis a také https://elektronicke-prekladace.com/ převzali společenskou odpovědnost za snížení rozsahu tohoto podvodu. Snad díky takovýmto akcím se počet podvedených zákazníků snížil.

 

Technologické veletrhy - naše informační báze o překládačích

Znalosti o elektronických překladačích, spotřební elektronice a technologických inovacích odvozujeme především z veletrhů elektroniky, kde se můžeme setkat s vystavovateli a promluvit s výrobci. Byli jsme přítomni jako hosté na IFA v Berlíně a největším elektronickém veletrhu CES 2020 v Las Vegas. Plánovali jsme také být na MWC v Barceloně, ale tato akce byla zrušena kvůli obavám z infekce koronavirem, který je celosvětovým problémem.

Smark

 

Během tohoto veletrhu byl hlasový překladač Vasco Mini 2 oficiálně oceněn cenou GLOMO 2020 v kategorii „Best connected consumer device“. Zde najdete odkaz: https://www.mwcbarcelona.com/global-mobile-awards/winners/. Zařízení Vasco Mini 2 ve své kategorii konkurovalo takovým gigantům jako jsou společnosti: LG nebo LetinAR. Toto je obrovský globální úspěch společnosti Vasco Electronics.

Porota shrnula ocenění Vasco Mini 2 tímto způsobem:

"Inteligentní, specifický produkt, který rozumí cílovému zákazníkovi a trhu - tato společnost vyrobila produkt, který je jednoduchý a zaměřuje se hlavně na to, aby fungoval dobře, což jsou základní, dobré vlastnosti." Jak jsme se již zmínili, tento veletrh se neuskutečnil, ale ze sociálních sítí víme, že cena udělena za Vasco Mini 2 Translator již byla předána výrobci. Velké gratulace k tomuto malému zařízení.

Coronavirus zadržel dech mnoha lidí a zastavil celý svět ... zastavil také cestování ... Doufáme, že nezastavil výrobce ve zlepšování svých technologií.